آیا واکر‌های کودک ایمن هستند؟

واکر کودک یکی از گزینه‌های اختیاری خرید سیسمونی است که به کودک کمک می‌کند تا به تنهایی اولین قدم‌های خود را بردارد. در این مطلب به این می‌پردازیم که آیا واکر‌ کودک ایمن است؟ واکر بهتر است یا روروئک و تفاوت این دو در چیست؟ همچنین هنگام خرید واکر برای بچه باید به چه نکاتی توجه کنیم.

وجود واکر از زمانی که نوزاد به تازگی راه رفتن را شروع می‌کند تا وقتی که بتواند به تنهایی راه برود، به شدت احساس می‌شود.

نوزادان در ابتدای راه رفتنشان، نمی‌توانند به خوبی تعادل خود را حفظ کنند. این مسأله باعث می‌شود که والدین بخواهند همیشه مراقب او باشند. این مراقبت از نظر روانشناسان، باعث بروز تله‌های وابستگی در آینده نوزاد خواهد شد. در این شرایط این باور در نوزادان شکل می‌گیرد که نمی‌توانند بدون کمک والدین خود کاری را انجام دهند. شاید در ابتدا این امر کمی خنده‌دار به نظر برسد، اما ریشه بسیاری از مشکلات روحی مختلف در انسان‎ها از همین رفتارهای به ظاهر ساده و حمایتگرانه والدین نشأت می‌گیرد.

واکر کودک چیست؟

واکر، یک تکیه‌گاه برای کودک است. با وجود واکر دیگر فشار زیادی روی پا‌های نوزاد قرار نمی‌گیرد. در نتیجه کودک از راه رفتن خود لذت می‌برد.

راه رفتن با استفاده از واکر برای کودک بسیار آسان‌تر از زمانی است که بخواهد به تنهایی قدم بردارد. علاوه بر این واکر کمک می‌کند تا کودک به زمین نیفتد و بتواند تعادل خود را در حین حرکت بیشتر حفظ کند.

در واقع واکر کمک می‌کند تا کودک به راه رفتن تشویق شود و ترس او بریزد. بنابراین زودتر از زمانی‌ که واکر ندارد، می‌تواند راه برود.

آیا واکر واقعاً در راه رفتن کودک مؤثر است؟

البته نمی‌توانیم بگوییم که کودک برای راه رفتن، حتماً نیاز به یک واکر دارد. در هر صورت کودک شما راه رفتن را یاد خواهد گرفت. اما چیزی که مهم است این است که واکر به کودک کمک می‌کند تا این دوران از زندگی خود را سریعتر بگذراند. حتی به کودک کمک می‌کند که سرعت راه رفتنش را بیشتر کند. اما نمی‌توانیم آن را یک وسیله ضروری بدانیم که در صورت نبود آن کودک نتواند راه برود.

واکر بهتر است یا روروئک؟

واکر را می‏‌توانیم فرم ساده شده روروئک بدانیم. وظیفه هر دوی این وسایل کمک به راه رفتن کودک است. اما با این حال واکر مزیت‌هایی را نسبت به روروئک دارد، که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد:

1) واکر باعث افزایش حس اعتماد به نفس کودک، در حین راه رفتن می‌شود.
2) واکر باعث افزایش سرعت راه رفتن کودک‌ می‌شود.
3) از واکر کودک در هر مکانی می‌توان استفاده کرد.
4) حمل و نقل واکر، نسبت به روروئک بسیار راحت‌تر است.
5) واکر آسیب‌هایی که ممکن است در اثر نشستن در روروئک به لگن و ستون فقرات کودک وارد شود را به حداقل می‌رساند.
6) واکر باعث تقویت ماهیچه‌های پای کودک می‌شود.
7) برخی از واکر‌ها به صورت چندمنظوره بوده و دارای قابلیت‌های موزیکال هستند. بنابراین می‌توانیم آنها را یک وسیله سرگرمی برای کودکان بدانیم.

آیا واکر‌های کودک ایمن هستند؟ واکر بهتر است یا روروئک؟

واکر از چه سنی برای کودکان مناسب است؟

اگرچه عموماً استفاده از واکر کودک را برای سنین 6 ماه تا 2 سال مناسب می‌دانند، اما نمی‌‏توانیم این موضوع را یک قانون کلی بدانیم. همه چیز بستگی به قدرت بدنی کودک دارد.

زمانی کودک می‌تواند از واکر استفاده کند که بتواند سر خود را محکم نگه دارد. همچنین بتواند پا‌هایش را با دست‌هایش بگیرد. در این شرایط متوجه می‌شوید که استفاده از واکر برای او مناسب است، چرا که کودک آمادگی بلند شدن و راه رفتن را دارد.

آیا واکر‌ کودک ایمن است؟

واکر‌ها اگر توسط برند‌های معتبری تولید شده باشند، محکم و ایمن هستند، اما در این میان ممکن است مشکلاتی نیز برای کودک ایجاد شود. این موضوع به امنیت واکر برنمی‌‎گردد، بلکه به فضایی مربوط است که کودک در آن از واکر استفاده می‌‎کند. وجود پستی و بلندی‌ها یا لوازم خطرناک در محیط، می‌تواند استفاده از واکر را برای کودک خطرناک کند.

آیا واکر‌ کودک ایمن است؟

انواع واکر‌ها

به‌طور کلی با وارد شدن به فروشگاه‌های بچه‌گانه مانند کارترزلند با انواع مختلفی از واکر کودک روبه‌رو خواهید شد. این واکرها مدل‌های متفاوتی دارند. برخی از نظر جنس با هم متفاوتند. جنس چوبی، پلاستیکی و فلزی در میان آنها دیده می‌شود.

برخی از آنها دارای ویژگی‎هایی هستند که کودک را سرگرم می‌کند. بنابراین واکر برای کودک جذاب‎تر شده و می‌‎تواند از آن به عنوان یک اسباب‌بازی استفاده کند.

اما با وجود تمام این تفاوت‎ها، همه واکرها، دارای سه یا چهار چرخ هستند. این چرخ‌ها به یک دسته متصل می‌شوند که در واقع قسمت اصلی بدنه واکر است. کودک دسته واکر را می‌گیرد و از آن به عنوان یک تکیه‌گاه در زمان راه رفتن استفاده می‌‎کند.

خرید واکر کودک باکیفیت

پس از آشنایی با واکر و نحوه کار آن، چیزی که مهم است، پیدا کردن یک فروشگاه معتبر است. فروشگاهی که واکرهای محکم و قابل استفاده برای کودک را بفروشد تا بتواند ایمنی او را در حین راه رفتن فراهم کند.

کارترزلند که به صورت تخصصی در زمینه فروش محصولات نوزاد و بچه فعالیت می‌کند، این شرایط را در اختیار شما قرار می‌دهد. با سر زدن به این فروشگاه می‌توانید انواع واکر با برندهای مطرح و معتبر یا روروئک‎ها را ببینید.

سخن پایانی

واکر کودک یک محصول کمکی هنگام راه رفتن اوست. اگر قصد خرید یک واکر کودک باکیفیت دارید باید تمام مواردی که مربوط به ایمنی آن می‌شود را در نظر بگیرید. صرفاً بر اساس قیمت یک واکر به سراغ آن نروید. چرا که واکر تمام وزن کودک را تحمل می‌کند و در صورتی که واکر ایمن نباشد، ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای کودک شود.

علاوه بر واکر خود شما نیز باید محیطی را ایجاد کنید که کودک بتواند به راحت و آزادانه در آن به وسیله واکر حرکت کند.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه بیشتر والدین:

دیدگاهتان را بنویسید