قیمت سیسمونی نوزاد

علی‌رغم هیجان و لذت خرید سیسمونی، یکی از بزرگترین دغدغه‌های پدر و مادران قبل از به دنیا آمدن نوزاد، اطلاع از لیست قیمت سیسمونی نوزاد است.

طبیعتاً قیمت اقلام سیسمونی در سال 1403 با توجه به وضعیت اقتصادی حال حاضر کشور بسیار مورد اهمیت است. در این مقاله به‌طور جامع به راهنمای خرید سیسمونی و لیست کاملی از قیمت سیسمونی نوزاد اشاره می‌کنیم.

پیش از شروع راهنمایی برای خرید سیسمونی نوزاد، پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه مقالات زیر با لیست اقلام سیسمونی بیشتر آشنا شوید:

لیست خرید سیسمونی نوزاد + PDF قابل دانلود

لوازم و وسایل ضروری سیسمونی

راهنمای خرید سیسمونی نوزاد در سال 1403

راهنمای خرید سیسمونی نوزاد

کارترزلند به نوبه خود به شما تبریک می‌گوید، استقبال از دلبندی که به دنیا می‌آید، به معنای آماده شدن برای انجام فهرستی طولانی از کارهاست.

شما در آینده‌ای نه چندان دور همه مواردی که برای مراقبت از کودک خود نیاز دارید را می‌آموزید. اما اکنون نیاز دارید یک لیست قیمت سیسمونی نوزاد تهیه کنید و با توجه به بودجه خود، شروع به تهیه آنها نمایید.

برای ساده کردن جستجوی شما میان سیل زیادی از اقلام سیسمونی، ما به تفکیک هر بخش به معرفی وسایل مورد نیاز سیسمونی و قیمت سیسمونی می‌پردازیم.

قیمت لباس سیسمونی نوزاد امسال

قیمت لباس سیسمونی نوزاد

لباس نوزاد یکی از مهم‌ترین بخش‌های موجود در لیست قیمت سیسمونی نوزاد است که باید خیلی هوشمندانه انتخاب و خرید شود.

برای اینکه بهترین خرید ممکن را داشته باشیم، هنگام خرید لباس نوزاد، باید نکات زیر را در نظر بگیریم:

 • جنس پارچه استفاده شده در لباس نوزاد حرف اول را می‌زند. نرمی، لطافت و عدم ایجاد حساسیت لباس باید کاملاً تایید شده باشد. لباس‌های برند کارترز که برندی کاملاً شناخته شده در جهان و ایران می‌باشد، از نخ و پنبه طبیعی ساخته شده و به همین دلیل حساسیتی برای پوست لطیف نوزاد ایجاد نمی‌کند.
 • حتماً لباس را یک سایز بزرگتر بخریم. نوزادان به سرعت رشد می‌کنند و ممکن است بعد از چند هفته دیگر لباس‌ها سایز آنها نباشد یا احساس تنگی برای نوزاد ایجاد کند.
 • حتماً لباس را قبل از استفاده یک بار بشوییم. شستن لباس نوزاد هر گونه احتمال ایجاد حساسیت پوستی یا سایر بیماری‌ها را از بین می‌برد.
 • اگر جنسیت نوزاد را نمی‌دانیم، بهتر است لباس با رنگ خنثی بخریم. خرید لباس‌هایی با رنگ‌های شاد، سفید، زرد و سایر رنگ‌هایی که به جنسیت مربوط نمی‌شود، می‌تواند گزینه مناسبی برای تکمیل سیسمونی باشد.
 • از تخفیفات فصلی سایت‌ها و مراکز خرید برای تهیه لوازم ضروری سیسمونی استفاده کنیم.
 • لباس‌هایی با کمترین تعداد دکمه و زیپ بخریم.

در لیست سیسمونی نوزاد ضروری است که لباس‌های رامپر، انواع سرهمی، بادی (زیر دکمه‌دار)، انواع تیشرت، شلوار، شورت و … وجود داشته باشد. می‌توانید برای مشاهده قیمت و خرید، اسم هر کدام را لمس کنید:

انواع سرهمی کلاهدار


خرید سرهمی جوراب‌ دار


رامپرهای پسرانه و دخترانه


ست لباس دو تکه دخترانه و پسرانه


ست لباس سه تکه دخترانه و پسرانه


سویشرت بچگانه


کاپشن کودک

لیست لوازم بهداشتی سیسمونی نوزاد و قیمت هر یک در سال 1403

لیست قیمت سیسمونی نوزاد امسال

بهداشت، به‌خصوص برای نوزاد تازه به دنیا آمده بسیار اهمیت دارد. برخی از مهم‌ترین اقلام بهداشتی سیسمونی نوزاد شامل موارد زیر می‌شود:

وسایل ضروری بهداشتی و حمام

شامل دماسنج مخصوص نوزاد، کرم مرطوب‌کننده مخصوص، لوسیون بچه، روغن بچه، شامپو بچه، فین گیر، مسواک انگشتی، دندان‌گیر و بسته کمک‌های اولیه.

رنج قیمت این وسایل بسته به جنس و شرکت تولیدکننده آن متفاوت است. اما به‌طور کلی برای هر یک از اقلام حدود قیمت به‌صورت زیر است:

 • قیمت دماسنج مخصوص نوزاد: از حدود 40 هزار تومان تا یک میلیون تومان
 • قیمت انواع کرم‌های مرطوب‌کننده لوسیون و روغن بچه: از حدود 30 تا 350 هزار تومان
 • قیمت حدودی دندان‌گیر نوزاد: از حدود 35 هزار تومان تا 575 هزار تومان
 • قیمت مسواک انگشتی: حدود 32 هزار تومان تا 430 هزار تومان

پوشک و وسایل تعویض نوزاد

وسایل لازم سیسمونی برای تعویض نوزاد شامل پوشک (میزان جذب، نرمی و لطافت بسیار مهم است.)، دستمال مرطوب، سطل و تشک مخصوص تعویض و پودر بچه است.

 • قیمت حدودی این وسایل سیسمونی از برندهای مختلف به طور میانگین به شرح زیر است:
 • قیمت پوشک نوزاد: از حدود ۵۰ هزار تومان برای سایز 1 تا حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برای سایز 5
 • قیمت تشک مخصوص تعویض پوشک: از حدود 52 هزار تومان تا 550 هزار تومان
 • قیمت پودر بچه: از حدود 45 هزار تومان تا ۴۸۵ هزار تومان

همان‌طور که می‌بینید این وسایل اگر چه به چشم نمی‌آیند، اما در لیست قیمت سیسمونی نوزاد جایگاه ویژه‌ای دارند.

قیمت سرویس کمد و خواب نوزاد

قیمت سرویس کمد و راحتی نوزاد

سرویس اتاق خواب، بخش قابل توجهی از قیمت سیسمونی نوزاد را در برمی‌گیرد.

وسایل خواب نوزاد شامل تخت‌خواب، پتوی نازک و معمولی، قنداق و گهواره، تشک و متکای مخصوص نوزاد، و… است که رنج قیمت بالایی دارند و معمولاً جزو قسمت‌های گران‌قیمت لوازم مورد نیاز سیسمونی هستند.

برای تهیه این وسایل، با توجه به فضای اتاق کودک، می‌توانید ست‌های نوزادی تا نوجوانی تهیه کنید. اگر فضای کافی ندارید، شاید مجبور شوید برخی از این لوازم مانند گهواره را از لیست قیمت سیسمونی نوزاد خط بزنید.

قیمت وسایل سیسمونی نوزاد مربوط به تغذیه سال 1403

قیمت وسایل سیسمونی نوزاد مربوط به تغذیه

تغذیه نوزاد به‌خصوص در سال اول بسیار مهم است. از این رو به شما توصیه می‌کنیم حتماً مقاله زیر را مطالعه کنید:

راهنمای جامع غذای نوزاد

از جمله وسایل مهم برای تغذیه نوزاد در لوازم سیسمونی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شیشه شیر نوزاد در درجه اول برای نوزادانی که از شیر مادر استفاده نمی‌کنند ضروری است و این کالا به علت کاربرد بسیاری که برای دارو خوردن، قند داغ خوردن و … برای نوزاد دارد، خریدش به همه والدین توصیه می‌شود.

از دیگر اقلام ضروری سیسمونی برای تغذیه می‌توان به پستونک، شیشه شور، استریل‌کننده شیشه شیر، شیردوش و ظروف مخصوص غذای کودک اشاره کرد.

 • قیمت حدودی شیشه شیر نوزاد: از حدود 30 هزار تومان تا ۲ میلیون تومان
 • قیمت حدودی پستونک: از حدود 50 هزار تومان تا ۱/۵ میلیون تومان
 • قیمت حدودی ست ظروف غذای نوزاد: رنج قیمتی حدود 140 هزار تومان تا 1 میلیون تومان
 • قیمت شیردوش دستی: حدود 45 هزار تومان تا ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
 • قیمت شیردوش برقی ست: حدود 1 تا 13 میلیون تومان

این وسایل در لیست قیمت سیسمونی نوزاد از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند و معمولاً قابل حذف نیستند. هیچ فرقی ندارد وسایل ضروری نوزاد پسر باشد یا وسایل سیسمونی نوزاد دختر.

قیمت اسباب بازی در لوازم سیسمونی نوزاد

قیمت اسباب بازی سیسمونی نوزاد

عروسک، جغجغه و سایر تجهیزات بازی، از جمله خریدهایی هستند که برای آرامش کودک و بازی او در نظر گرفته می‌شود و از لوازم مورد نیاز نوزاد هستند.

 • قیمت انواع جغجغه: از حدود 50 هزار تومان تا ست‌های چند عددی که قیمت را تا حدود یک میلیون و هفتصد هزار تومان بالا می‌برد.

در کل رنج قیمت انواع اسباب بازی برای سیسمونی به دلیل تنوع بسیار زیاد قابل تشخیص نیست و بر اساس سلیقه و بودجه مالی خود می‌توانید انواع اسباب‌بازی‌ها را بخرید.

اگر فامیل و بستگان زیادی دارید، ممکن است به هر مناسبتی برای کودکتان اسباب‌بازی کادو بیاورند، بنابراین می‌توانید برای صرفه‌جویی و مدیریت هزینه‌ها، اسباب‌بازی‌ها و وسایل بچه مخصوص سنین بالاتر را از لیست لوازم ضروری سیسمونی نوزاد خارج کنید چون جزو وسایل واجب سیسمونی نیستند.

قیمت وسایل مربوط به حمل و نقل سیسمونی نوزاد

قیمت وسایل مربوط به حمل و نقل سیسمونی نوزاد

برای حمل‌ونقل کودک معمولاً استفاده از کریر، کالسکه، آغوشی (برای راحتی خواباندن نوزاد) و صندلی ماشین را برای تکمیل لیست وسایل نوزاد توصیه می‌کنیم. قیمت حدودی هر یک نیز به شرح زیر است:

 • قیمت حدودی ست‌های کریر و کالسکه با هم: حدود 1/5 تا 60 میلیون تومان
 • قیمت حدودی آغوشی نوزاد: از 450 هزار تومان تا ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
 • قیمت حدودی صندلی ماشین کودک: از 1/5 میلیون تومان تا بیش از 7 میلیون تومان

اگر بودجه شما محدود است، شاید بد نباشد، اقلامی مانند صندلی ماشین کودک را از بستگان نزدیک خود که کودکشان بزرگ شده و دیگر نیازی به آن ندارند، بگیرید. یک قلم هم از لیست قیمت سیسمونی نوزاد کم شود، به نفع جیب شماست!

قیمت یک سیسمونی معمولی

با توجه به قیمت‌ها و نکاتی که در هر بخش گفته شد، برای خرید ضروری ترین وسایل سیسمونی کودک باید حداقل 50 تا 200 میلیون تومان هزینه کنید. بخش عمده قیمت سیسمونی معمولی را نیز لباس‌ها، وسایل خواب و حمل‌ونقل نوزاد در برمی‌گیرد.

شما می‌توانید برای تهیه لباس‌های سیسمونی، روی کارترزلند به عنوان عرضه‌کننده برند مطرح کارترز، با تخفیف‌ها و شرایط ویژه حساب کنید.

نکات مهم در مورد لیست قیمت سیسمونی نوزاد

با بررسی چک لیست قیمت سیسمونی می‌بینیم اقلام بسیاری وجود دارد که گاهی به خاطر مدیریت هزینه‌ها ناچاریم از لیست مورد نیاز سیسمونی حذف کنیم و یا با مقایسه قیمتها، تصمیم بگیریم کالای ارزان‌تر را انتخاب کنیم.

اطلاع از نکات زیر در چنین مواقعی می‌تواند ما را به تهیه یک لیست خرید سیسمونی ضروری یاری کند.

 1. در مورد خرید لباس برای نوزاد، کیفیت را بر همه موارد ارجحیت بدهیم. کیفیت لباسی که برای کودک تهیه می‌کنیم ارتباط مستقیمی با سلامت جسمی او دارد. نرمی، لطافت و کیفیت جنس در درجه اول اهیمت قرار دارد.
 2. برای پوشش نگرانی‌ها در مورد قیمت سیسمونی نوزاد، بهتر است در انتهای هر فصل تا قبل از به‌ دنیا آمدن فرزند، در تخفیفات فصلی خرید خود را انجام بدهیم.
 3. از جمله وسایل غیرضروری سیسمونی می‌توان به دوربین مخصوص مراقبت از کودک، دستگاه‌های بخور، قنداق فرنگی، محافظ‌های لبه‌های تیز و… در لیست وسایل مورد نیاز نوزاد اشاره کرد.
 4. نوزادان تا حداقل 1 سالگی راه نمی‌روند، پس حداقل تا آن زمان نیازی به خرید کفش نیست.

جهت مشاهده و یا چاپ کامل ترین چک لیست خرید سیسمونی لینک زیر را لمس کنید👇 و لوازم ضروری نوزاد در جدول جمع‌وجوری را هنگام خرید، همراه خود داشته باشید.

دانلود فایل چک لیست خرید سیسمونی

سوالات متداول در مورد لیست قیمت سیسمونی نوزاد

 1. قیمت حدودی ملزومات سیسمونی کامل در سال 1403 چقدر است؟

به علت نوسان قیمت لحظه‌ای بازار و اینکه هر مدل وسیله سیسمونی از لحاظ قیمتی با مدل دیگر متفاوت است، قیمت خرید سیسمونی در تاریخ یکم فروردین سال 1403 از حدود 50 میلیون تومان شروع می‌شود و تا 200 میلیون و یا حتی بالاتر هم می‌رود.

 1. لیست وسایل ضروری سیسمونی شامل چه مواردی است؟

اولین مورد از وسایل مورد نیاز نوزاد برای تکمیل یک سیسمونی، خرید لباس نوزادی است. مورد بعدی خرید وسایل بهداشتی برای کودک است. سرویس کمد و تخت خواب، موارد تغذیه‌ای، اسباب‌بازی، وسایل حمل و نقل نوزاد و … از موارد دیگر تکمیل سیسمونی است.

 1. بهترین سایت برای خرید آنلاین وسایل مورد نیاز نوزاد برای سیسمونی کدام است؟

خرید آنلاین سیسمونی و وسایل نوزاد از سایت کارترزلند با تنوعی از برندهای کارترز، گپ، رووکو، چیکو و… انتخاب مطمئنی برای سفارش است.

نظر شما راجع‌به قیمت وسایل ضروری در خرید سیسمونی چیست؟ به نظر شما در لیست سیسمونی ضروری نوزاد دختر چه اقلامی را باید تهیه کنیم؟ سیسمونی نوزاد پسر شامل چه اقلامی باید باشد؟ چک لیست سیسمونی فرزند خود را تهیه کرده‌اید؟

مقالات خواندنی و مفید برای مادری که شما باشی 🙂

8 ویژگی تشک تعویض نوزاد مناسب

کدام شیر خشک برای کودک بهتر است؟

رفلاکس نوزاد چیست ؟ درمان های خانگی رفلاکس نوزاد

دیدگاهتان را بنویسید