راهنمای جامع خرید لباس نوزادی

دوران بارداری بدون شک یکی از لذت بخش ترین زمان ها برای زوج های جوان در زندگی مشترک است. برای بانوان اما بهترین حس، زمانی است که برای نوزاد و کودک دلبندشان، به دنبال خرید لباس نوزادی و کودکانه هستند. در این مقاله بطور جامع تمامی دغدغه های مادران گرامی، پیرامون خرید لباس کودکانه را بیان کرده ایم، با کارترزلند همراه باشید.


راهنما خرید لباس برای کودکان و نوزادان

هنگام خرید لباس برای کودکان و نوزادان از موارد راهنمایی شده در بک گراند آبی استفاده کنید تا از لباس های گران قیمت که فقط یک بار ممکن است کودک شما آن را بپوشد خودداری کنید.  بسیاری از افراد هنگامی که لباس نوزاد هدیه می دهند احساس خوبی دارند ولی معمولا سایز لباس نوزاد را کوتاه تر از آنچه باید، میگیرند.

همیشه لباس کودک را یک سایز بزرگتر بخرید. این به دلیل سرعت رشد بسیار بالای کودکان است که چشم به هم میگذارید و میبینید چقدر بزرگ شده اند و دیگر لباس های قبل به تن آنها نمیخورد.


مهم ترین معیار های انتخاب لباس نوزادی

 

بسیاری از والدین از شدت شور و شوق انتخاب لباس کودک خود، با هیجان زیاد اقدام به خرید لباس های کودکانه مختلف میکنند، در صورتیکه توجه به نکات زیر، به سادگی میتواند خرید مطمعن و با صرفه ای را برایشان رقم بزند:

 

 1. توجه به جنس لباس نوزاد

جنس لباس نوزادی

نوع پارچه و جنس آن، فاکتور بسیار مهمی برای خرید لباس نوزادی است. در مقاله انواع جنس پارچه به طور کامل در مورد 3 مدل لباس ساخته شده از تریکو، فوتر و دورس توضیح داده ایم. نکاتی که باید حتما رعایت شود، نرمی و لطافت لباس، عدم استفاده از منسوجات پلاستیکی در لباس و جنس نخ و پنبه ای آن است.

خرید لباس برای کودکان و نوزادان را از مراکز و سایت های معتبر انجام دهید و از اصالت جنس و کیفیت آن اطمینان یابید. برخورد پوست نوزاد و کودک به الیاف لباس ممکن است حساسیت ایجاد کند.

نخ و پنبه لطیف با یکبار دست کشیدن روی لباس مشخص میشود که جنس لباس اصل است یا تقلبی. این اتفاق در برند کارترز نیز بسیار رخ میدهد که سودجویان با بهره برداری از شناخته شدن فروشگاه کارترزلند، اقدام به واردات جنس تقلبی و بی کیفیت کرده و از اسم کارترز سو استفاده میکنند.

توجه به جنس لباس در نحوه اتوکشی، شستن و … دخیل است. کیفیت بالای جنس لباس کودک، باعث میشود که شما به راحتی با آب گرم، آب سرد، پودر دستی و یا ماشینی آن را بشویید و اصطلاحا یک عمر بشویید و بپوشید.

 1. راحتی لباس نوزاد

راحتی نوزاد در انتخاب لباس کودک

لباس کودک نه باید به بدن لطیف بچه بچسبد و نه شل و افتاده باشد. کار های برند کارترز اصطلاحا دارای قواره های ریز تر است و بهتر است اگر سایز دقیق برای راحتی لباس کودکتان را نمیدانید، یک سایز بالاتر از سایز احتمالی مدنظر خود بگیرید. راحتی لباس برای کودکان شیرخوار از همه فاکتور ها مهم تر است؛ چرا که اگر لباس آن ها شل و افتاده باشد، باعث ایجاد مشکلات تنفسی بیقراری کودک میشود.

از طرفی لباس تنگ و فشرده، علاوه بر ایجاد رد روی ران ها و دست های کودک، باعث عرق سوز شدن بدن کودک و ایجاد مشکلات بعدی میشود. برای مشاهده سایز دقیق لباس های کارترز و تناسب آن با قد و وزن کودک عزیزتان، اینجا را کلیک کنید.

 1. سرهمی جورابدار، بهترین انتخاب

سرهمی جوراب دار دخترانه کارترز

از آنجا که یکی از مهم ترین نکات مد نظر والدین، سرما نخوردن پهلو و پای نوزاد است، لذا از نظر کارشناسان انتخاب سرهمی جوراب دار به دلیل یک تکه بودن و پوشش سراسری پهلو و پای کودک، بهترین انتخاب برای خرید لباس نوزادی است. در اینجا لازم به ذکر است، راحتی باز و بسته کردن لباس کودک جزو شاخصه های اصلی لباس نوزاد است. چرا که شما باید در نظر داشته باشید در طول روز ممکن است لباس را پشت سر هم در بیاورید و پوشک نوزاد را عوض کنید.

 

 1. لباس دکمه ای یا زیپ؟

لباس دکمه ای یا زیب دار؟

به تعداد دکمه های روی لباس کودک جهت خرید لباس نوزادی حتما دقت کنید تا بعد ها در باز و بسته کردن لباس به مشکل نخورید. جنس و کیفیت دکمه های لباس از یک سو و تعداد آنها از سوی دیگر بسیار مهم است. شما در طول روز بار ها باید این دکمه ها را باز و بسته کنید. از طرفی خرید لباس های نوزادی زیپ دار، به دلیل راحتی استفاده و سرعت باز و بسته شدن توصیه میشود.

 1. یقه لباس نوزادی

یقه مناسب برای کودکان

استفاده از یقه های تنگ، به دلیل تنگی نفس و سختی پوشیدن لباس، برای نوزاد بسیار مضر است. سعی کنید در انتخاب لباس کودک، اولویت را با فرزندتان بگذارید نه نظر شخصی، چون در نهایت اذیت کردن یقه لباس برای نوزادتان، باعث اذیت شدن شما نیز میشود.

 1. لباس ساده و بدون تزئینات باشد.

خرید لباس ساده برای نوزادان

سعی کنید از خرید لباسی چیز های اضافه زیادی مثل کراوات یا طرح های برجسته زیادی دارند خودداری کنید، این موارد چیزی جز دردسر برای شما و فرزندتان ندارند. اگر هم لباسی که میخرید مقدار کمی از این موارد دارد، سعی کنید تا جای ممکن هنگام بازی کردن کودک در کنارش باشید. در ضمن بند های دور یقه و سویشرت که احتمال بروز مشکل دارند را هم بهتر است از دهان کودک دور نگه دارید.

 1. شستن لباس قبل از پوشیدن بار اول

شستن لباس نوزادی

لباس کودک اولین جایی است که کودک گاز میگیرد یا به آن دهن میزند و سازندگان لباس عموما برای زیبایی و جلوه بیشتر لباس، به آن مواد شیمیایی میزنند. بنابراین راه مطمعن این است که مخصوصا برای نوزادان، لباس را قبل از تن کردن، حتما یکبار بشویید. برای مطالعه راهنمای جامع شستشوی لباس نوزاد، مقاله شستن لباس نوزاد را مطالعه کنید.


راهنمای سایز لباس نوزاد

 

یکی از سردرگمی های پدر و مادران دارای کودک تازه متولد شده، سایز لباس فرزندشان و نحوه انتخاب سایز مناسب برای کودکشان است. نکته مهمی که باید در نظر بگیرید، رشد با سرعت بالای نوزادان است و به همین دلیل سعی کنید حداقل یک سایز بالاتر از سایز فعلی نوزاد تهیه کنید. در اینجا دو مدل راهنمای انتخاب سایز را با هم مرور میکنیم:

 • راهنمای سایز لباس های کودکانه کارترز
 • راهنمای عمومی سایز لباس نوزاد

 

 1. راهنمای سایز لباس های برند کارترز

راهنمای جامع انتخاب سایز لباس کارترز

همانطور که کاملا در تصویر بالا مشخص است، 8 نوع سایز برای لباس های کارترز راهنمایی شده است. برای نوزاد تازه متولد شده تا 2.26 کیلوگرم و قد 43 سانتی متر، سایز درج شده در پشت یقه P است. برای وزن بین 2.2 تا 3.6 و تا قد 55 سانتی متر، سایز درج شده در پشت یقه NB است.

برای لباس نوزادی سایز 0 تا 3 ماهگی، وزن تا 5.7 کیلوگرم و قد بین 55 تا 61 سانتی متر، سایز مناسب و درج شده پشت یقه لباس کارترز، 3 است. برای سن بین 3 تا 6 ماهگی، وزن تا 7.4 کیلو و قد تا 67 سانتی متر، سایز درج شده پشت یقه، 6 است. برای کودک تا سن 9 ماهگی، با وزن حداکثر 9.2 کیلوگرم و قد تا 72 سانتی متر، سایز مناسب برای لباس های کارترز، 9 است.

سایز مناسب برای کودکان 9 تا 12 ماهه، تا وزن 11 کیلوگرم و قد تا 78 سانتی متر، 12 میباشد که روی یقه لباس های کارترز نیز درج شده است. برای کودکان تا 18 ماهگی، وزن تا 12.4 کیلوگرم و قد بین 78 تا 83 سانتی متر، سایز 18 مناسب میباشد و در انتها نیز برای کودکان تا 2 سالگی، وزن تا 13.6 و قد تا 86 سانتی متر، سایز 24 پیشنهاد میگردد.

 

 1. راهنمای عمومی انتخاب سایز لباس نوزاد

 

بطور کلی برای نوزاد نارس سایز 00، نوزاد تا 3 ماهگی سایز صفر، تا 6 ماهگی سایز 1 و تا 9 ماهگی، لباس با سایز 2 پیشنهاد میشود.


رنگ مناسب برای خرید لباس نوزادی

انتخاب رنگ برای خرید لباس نوزادی

رنگ لباس کودکانه باید فاکتور مهمی در راهنمای خرید لباس نوزادی باشد. انتخاب رنگ های شاد و کودکانه، هارمونی رنگ بادی و لباس، باعث شادابی و سرزندگی کودک میشود. دلیل دیگر ترجیح لباس با رنگ شاد نسبت به سایر البسه برای نوزادان، این است که لباس با رنگ روشن، به سرعت کثیفی و آلودگی روی خود را نشان میدهد.

اگر لباس گران قیمتی توجه شما را جلب کرد، به این موضوع توجه کنید که آیا ارزش پول شما را دارد؟ شلوار و لباس های کاربردی به اندازه کافی پوشیده میشوند و هزینه خود را توجیه میکنند. اما از پرداخت هزینه بالا برای یک لباس برای موقعیت های خاص خودداری کنید.

پیشنهاد اصلی کارترزلند، خرید لباس های نوزادی با تم روشن و سفید در ابتدا است. بعد از آن هر چقدر به سمت بزرگ شدن کودک و افزایش سن وی میرویم، میزان غلظت رنگی میتواند افزایش یابد و اصطلاحا رنگ تیره تر شود. بعد از سن نوزادی هم میتوانیم این استقلال فکری را به کودک بدهیم که رنگ لباس خود را با رعایت نکات مدنظر شما، انتخاب کند.


انواع لباس های نوزاد برای خرید

انواع لباس برای خرید پوشاک نوزاد

سرهمی ها

خرید سرهمی ها جزو اولویت های خرید سیسمونی برای نوزادان است. بخصوص در شش ماه نخست کودک، به علت جلوگیری از برخورد سرما به پهلوی نوزاد، استفاده از سرهمی ها بسیار پیشنهاد میشود. سرهمی های کارترز انواع مختلفی دارد:

 

رامپر کارترز یا به اصطلاح، سرهمی شلوارکی شامل دو مدل دخترانه و پسرانه میشود و دارای جنس لطیف و خاصیت کشسانی قابل قبولی هستند.

سرهمی بدون جوراب کارترز دارای طرح ها، رنگ بندی ها و مدل های مختلفی است که رنگ های شاد آن، بسیار مناسب خرید لباس نوزادی برای کودکان است. برخی از این سرهمی ها دارای دکمه و برخی برای راحتی کار، با زیپ سراسری بسته شده اند. سرهمی بدون جوراب کارترز، از نظر قیمت و کیفیت جزو بهترین انتخاب ها برای خرید لباس نوزادی هستند.

سرهمی کلاهدار، همانطور که از اسمش هم پیداست، محصولی بسیار عالی برای فصول سرد سال (بهار، پاییز و زمستان) است.

سرهمی های جورابدار را میتوان بهترین انتخاب برای لباس نوزاد بخصوص در 6 ماه اول چشم به جهان گشودن کودک دانست. دلایل این انتخاب، اولا یک تکه بودن لباس و حفاظت از پا و پهلوی نوزاد و ثانیا قابلیت استفاده از آن برای تمامی فصول است.


انتخاب بادی (لباس زیر دکمه دار)

انتخاب بادی در راهنمای خرید لباس نوزادی

انتخاب بادی مناسب به سبب زیاد شدن جنس تقلبی در بازار اهمیت مضاعف دارد. برند کارترز در تولید بادی و شلوار داخل ست های دوتکه و سه تکه، شهرت دارد. جنس بادی (هم آستین کوتاه و هم آستین بلند) بسیار مهم است چون در ارتباط مستقیم با پوست لطیف کودکان هست. ست های کارترز به سبب کیفیت بالای جنس پارچه با دو نوع پودر دستی و ماشینی قابلیت شستشو را دارند. در هنگام خرید بادی نوزادی به این نکته توجه داشته باشید که یقه لباس ترجیحا گرد باشد تا گردن ظریف کودک را اذیت نکند.


راهنمای انتخاب شلوار و جوراب نوزادی

خرید جوراب برای نوزاد تازه متولد شده

در خرید شلوار به این نکته دقت کنید که حتما بدن کودک داخل لباس، آزاد و راحت باشد. داخل ست های کارترز از شلوار های دارای طرح ست استفاده شده است و عموما دارای کمر کشی هستند که امکان تعویض راحت لباس برای والدین را فراهم آورد. در مورد خرید جوراب هم صرفه جویی نکنید! در سرهمی جورابدار کارترز شما دیگر نیازی به خرید جوراب جداگانه ندارید اما اگر میل به خرید جوراب های رنگارنگ و زیبا دارید، از هر مدل یکی دوتا بخرید چون کودک بازیگوش همیشه بهانه ای برای گم کردن جوراب هایش دارد.


حوله نرم و کلاهدار

انتخاب حوله مناسب برای نوزاد

یکی از جذاب ترین دقایق زندگی مادران، بازی در حمام با کودک نازنینشان است. اما نوزادان بخصوص در ماه های اول قدم گذاشتن به این دنیا، از خیس شدن و حمام رفتن اجتناب میکنند. در هنگام خرید سیسمونی برای فرزند عزیزتان، چند حوله با پرز هایی نرم و البته کلاهدار خریداری کنید که حتما لازم میشود.


پتوی نوزادی

پتوی کارترز مناسب برای نوزادان

لطافت در انتخاب پتوی نوزادی حرف اول را میزند. بوی خوش نوزاد همیشه در لابلای پرز های پتوی او قابل استشمام است. حتما توجه کنید پتوهای کیسه ای برای نوزاد تهیه کنید، پتو های معمولی به سبب سنگینی، امکان افتادن روی سر نوزاد و نفس تنگی را افزایش میدهد. پتوهای کیسه ای کارترز، علاوه بر طرح های بسیار زیبا، دارای جنس با کیفیتی هستند که این عامل، باعث شده جزو بهترین برند های لباس کودک باشند.


نکات مهم خرید لباس کودک

خرید لباس نوزاد در تخفیف های مخصوص سال نو و آخر فصول را فراموش نکنید. این کار باعث صرفه جویی مناسبی در هزینه ها میشود.

برای جمع بندی مطالب، نکات مهم جهت خرید لباس کودک را بار دیگر برای شما عزیزان بیان میکنیم:

 

 • جنس پارچه برای نوزاد: خرید لباس های کتان یا نخی بهترین انتخاب برای خرید لباس نوزادی است.
 • انتخاب رنگ لباس نوزاد: انتخاب رنگ های شاد و ترجیحا سفید برای روحیه شاد نوزاد و زود نشان دادن علائم کثیف شدن.
 • انتخاب سایز مناسب لباس نوزاد: سایز لباس نوزاد را معمولا یک سایز بزرگتر انتخاب کنید تا زود تنگ نشود و کودک درونش احساس راحتی بیشتری کند.
 • لباس نوی خریداری شده را یکبار بشویید: لباس های نوزادی به دلیل جلوه بیشتر معمولا با مواد شیمیایی (هر چند کم خطر) آغشته میشوند. جهت اطمینان خاطر حتما لباس ها را یک بار کامل بشویید.
 • پول بیشتر، جنس با کیفیت تر: شعار همیشگی کارترزلند کم بخر، با کیفیت بخر است. خرید لباس نوزادی هر چند با قیمت کمی بالا از فروشگاه کارترزلند نسبت به فروشگاه های فرعی عرضه لباس، اطمینان جنس با کیفیت را به شما میدهد.
 • ترجیح به خرید لباس های دارای دکمه و زیپ کمتر: زیپ ها و دکمه ها برای کودکان خطرناک هستند. سعی کنید هنگام خرید لباس کودکانه، زرق و برق لباس ها، شما را از این مهم دور نکند.

سوالات متداول پیرامون خرید و سایز لباس نوزادی

 1. در راهنمای خرید لباس نوزاد و کودکان به چه مواردی اشاره شده است؟

در این مقاله ما بصورت جامع و با تصویر، به موارد مهم مانند جنس لباس، انتخاب سایز مناسب، کیفیت و رنگ لباس خریداری شده، توجه به راحتی لباس نوزاد و موارد دیگر اشاره کرده ایم.

 1. راهنمای سایز لباس نوزاد به چه صورت است؟

راهنمای سایز لباس های برند کارترز در این مقاله بصورت کامل و با تصویر آورده شده است. برای سایر لباس های نوزادی و کودکانه نیز بطور کلی برای نوزادان خیلی کوچک سایز 00 و بین سه تا شش ماهگی سایز 1 و برای سنین بالاتر نیز از سایز های بزرگتر استفاده کنید. توصیه همیشگی ما به والدین عزیز خرید لباس نوزادی با حداقل یک سایز بزرگتر برای کودکان خود است.

 1. لباس نوزاد از کجا بخرم؟

بهترین کار برای خرید لباس نوزاد به لحاظ شرایط پاندمی کرونا ویروس، خرید البسه کودکان از سایت های خرید اینترنتی معتبر مانند کارترزلند است. این مجموعه با سابقه فراوان و احترام به عقیده کاربران خود، همیشه سعی داشته بهترین لباس های برند کارترز را با پایین ترین قیمت برای شما عزیزان فراهم آورد.

5 نقد و بررسی راهنمای جامع خرید لباس نوزادی

 • آزادهاردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۹ در ۱۳:۱۲

  بسیار عالی. برند کارترز رو من از حاملگی یکی از آشنایان اورد و تا الان هم که فرزندم 1 سال و 3 ماهش است و هنوزم دارم استفاده میکنم.

  پاسخ
 • حدیثهاردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۹ در ۱۲:۲۲

  سلام. ممنون مطلب جامعی بود واقعا.
  پس با این اوصاف برای لباس نوزاد تازه متولد شده باید سایز 3 کارترز رو بگیرم؟

  پاسخ
  • مدیریت کارترزلنداردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۹ در ۱۲:۲۴

   سلام. ممنون که مورد توجه بوده براتون. تصویر انواع سایز لباس کارترز داخل مقاله قابل مشاهده است و بسته به وزن و قد نوزاد میتوانید سایز مناسب را انتخاب کنید. ولی در کل پیشنهاد ما این هست که، یک سایز بزرگتر را انتخاب کنید که کودک اذیت نشود

   پاسخ
 • آویناتیر ۱۵, ۱۴۰۰ در ۲۳:۵۲

  برند کارترز رو برای دخترم گرفتم الان برای پسرم هم دارم از همونا استفاده میکنم. مامانا برای نوزاد کتاب سیاه و سفید رو از ۱۰ روزگی میتونید در فاصله ۳۰ سانتی چشم نوزاد بزارین نگاه کنه و واکنش نوزاد خیلی جالبه کتابهای فومی و حمام و پارچه ای و کتابهای مقاوم هم برای سیسمونی میتونید بگیرید کم کم که بزرگ میشه دیگه دارین و جلو دستش میزارین.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *