خیلی قبل‌تر از به دنیا آمدن هر کودکی و با خرید سیسمونی، تزیین اتاق نوزاد به یکی از دغدغه‌های اصلی والدین بدل می‌شود، اما از طرفی لحظاتی که صرف چیدمان اتاق نوزاد می‌شود خاطرات فراموش‌نشدنی را برای پدر و مادرها می‌سازد.

انتخاب لوازم و رنگ مناسب برای تزئین اتاق و زیباسازی آن، از آنجایی که قرار است موجب شادی عزیزترین فرد زندگی‌تان شود بسیار اهمیت دارد.

بعد از تولد کودکتان، اتاق نوزاد تبدیل به یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه شما می‌شود و برای آرامش و امنیت کودک لازم است به نکات مهمی توجه کنید، به همین دلیل در این مقاله از کارترزلند به دکوراسیون اتاق نوزاد و ایده های تزیین اتاق نوزاد پرداخته‌ایم.

فهرست مطالب:

‌به کمک رنگ‌ها به اتاق نوزادتان زندگی ببخشید

رنگ‌ها برای چیدمان اتاق نوزاد

شاید نوزادان در ابتدای تولد آگاهی بالایی نسبت به اطراف خود نداشته باشند اما با توجه به تحقیقات روان‌شناسی، دکوراسیون اتاق نوزاد و رنگ‌های استفاده شده در آن بر روی شخصیت نوزادان تأثیرگذار است.

رنگ‌ها در تزیین اتاق نوزاد تأثیر چشم‌گیری دارند. به‌طور کلی در اتاق نوزادان از رنگ‌های ملایم و روشن استفاده می‌شود. ترکیب رنگ‌هایی که برای تزیین اتاق از آن‌ها استفاده می‌کنید ارتباط مستقیمی با نور اتاق دارد.

ترکیب رنگ‌های زیر رنگ‌های مناسبی برای دکوراسیون اتاق نوزاد هستند.

ایده رنگ برای چیدمان اتاق نوزاد
ایده رنگ برای تزیین
رنگ قهوه‌ای برای تزیین اتاق

ایجاد تعادل در رنگ‌های اتاق نوزاد

بسیاری از والدین هنگام چیدمان اتاق نوزاد پسر و دیزاین اتاق نوزاد دختر در استفاده از رنگ‌هایی همچون صورتی و آبی زیاده‌روی می‌کنند. اگر می‌خواهید برای تزیین اتاق نوزاد پسر به‌طور کلی از یک رنگ استفاده کنید ایرادی ندارد، اما سعی کنید طیف متفاوتی از رنگ‌ مورد نظرتان را به کار ببرید.

آبی در تزیین اتاق کودک

بیشتر والدین در تزیین اتاق نوزاد دختر از رنگ صورتی استفاده می‌کنند. اگر دوست دارید تم اتاق نوزادتان صورتی باشد، در کنار آن از رنگ‌هایی همچون سفید و خاکستری نیز برای ایجاد هارمونی استفاده کنید.

رنگ صورتی برای تزیین اتاق کودک

تم‌های مختلف برای تزیین اتاق نوزاد

شما می‌توانید به وسیله ترکیب رنگ‌های متفاوت یک محیط ایده‌آل برای نوزادتان بسازید. در واقع به وسیله ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون اتاق نوزاد و وسایل استفاده شده در مبلمان اتاق نوزاد می‌توانید به تم دلخواه خود برسید.

با استفاده از طیف رنگ‌های سبز در تم اتاق نوزادتان می‌توانید او را از ابتدای تولد به طبیعت و گیاهان علاقه‌مند کنید.

رنگ سبز برای تزیین اتاق نوزاد

و یا برای تزیین اتاق می‌توانید از یک شخصیت کارتونی الهام بگیرید.

شخصیت‌‌های کارتونی و تزیین اتاق نوزاد

بسیاری از والدین می‌خواهند اتاق نوزاد لاکچری باشد و یک وجهه‌ی شیک داشته باشد. برای ساختن یک اتاق با این ویژگی‌ها بیشتر از رنگ‌های خنثی و وسایل ساده استفاده کنید.

اتاق نوزاد لاکچری

شیوه درست چیدمان اتاق نوزاد

چیدمان اتاق نوزاد

موضوعی که در زیبایی اتاق نوزادان اهمیت بالایی دارد هم‌خوانی وسایل مختلف با یکدیگر است. اگر طراحی اتاق به نظرتان بسیار ساده آمد، یک فرش رنگی می‌تواند جلوه خوبی به اتاق بدهد.

رنگ پرده‌ها باید با دکوراسیون اتاق هم‌خوانی داشته باشد. فراموش نکنید که برای پرده اتاق نوزاد از پرده‌های ضخیم استفاده کنید تا نوزادتان در هنگام استراحت آرامش بیشتری داشته باشد.

لوستر اتاق نوزاد نباید خیلی بزرگ باشد زیرا هم جلوه خوبی به اتاق نوزاد نمی‌دهد و هم ممکن است باعث اذیت شدن چشم کودکتان شود.

جانمایی تخت و کمد با توجه به ابعاد اتاق نوزاد باید به درستی انجام شود تا فضای باز کافی برای بازی و حرکت کودک داشته باشد.

ایده‌‌های کاربردی برای تزیین اتاق نوزاد

ایده‌های خلاقانه تزیین اتاق نوزاد

هنگام تزیین اتاق نوزاد باید هم به زیبایی توجه داشت و هم به کاربردی بودن وسایلی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم.

در ادامه 4 ایده برای تزیین اتاق کودک با شیوه‌های ساده و خلاقانه معرفی شده است.

1- استفاده از عروسک برای تزیین اتاق نوزاد

کودکان علاقه زیادی به عروسک و اسباب‌بازی‌های متنوع دارند شما می‌توانید برای زیبایی اتاق نوزادتان آن‌ها را در جاهای مختلفی از اتاق قرار دهید. مطمئناً کودکتان هم از دیدن آن‌ها خوشحال خواهد شد!

عروسک نوزاد برای تزیین اتاق

2- ساخت مکانی کاربردی و زیبا

شما می‌توانید در اتاق نوزادتان هر بخش را به کاری اختصاص بدهید. برای مثال می‌توانید قسمتی از اتاق را با قفسه‌های اسباب‌بازی نوزادان پر کنید و آن مکان را برای بازی کردن نوزادتان اختصاص دهید و گوشه‌ای از اتاق را برای تعویض پوشک نوزادتان در نظر بگیرید و تجهیز کنید. در این قسمت یک میز یا فضایی برای قرار دادن زیر‌انداز مخصوص تعویض و کشو یا قفسه‌هایی برای نگهداری پوشک لازم خواهید داشت.

زیرانداز تعویض نوزاد

3- استفاده از استیکرها و آویزها برای تزیین اتاق نوزاد

با استفاده از چسپاندن یک استیکر ساده روی کمد نوزادتان می‌توانید به اتاق او زیبایی ببخشید.
استفاده از آویزهای متنوع روی تخت و دستگیره کمدها ایده بسیار ساده و کاربردی برای دکوراسیون اتاق نوزاد است.

استیکر کودک برای تزیین اتاق
استفاده از آویز برای تزیین اتاق نوزاد

4- برای تزیین اتاق کودک از دیوارها غافل نشوید

استفاده از یک قاب عکس یا استیکر روی دیوار اتاق نوزادتان شاید ساده به نظر بیاید اما جلوه بسیار متفاوت و زیبایی به اتاق نوزادتان خواهد داد.
به جای قاب عکس می‌توانید از یک دماسنج فانتزی و کاربردی استفاده کنید تا بتوانید به وسیله آن دمای اتاق نوزادتان را نیز کنترل کنید.

دماسنج در چیدمان اتاق نوزاد

برای تزیین اتاق نوزاد می‌توانید خودتان دست به کار شوید! یک نقاشی ساده روی دیوار، ظاهر اتاق را بسیار تغییر خواهد داد. این کار خیلی ساده‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید.

جمع‌بندی

تزیین اتاق کودک کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد. نحوه چیدن مبلمان اتاق نوزاد و رنگ‌ های مناسب برای اتاق نوزاد بیشترین نقش را در ایجاد هارمونی ایفا می‌کنند و استفاده از لوازم تزیینی و کاربردی، زیبایی اتاق را کامل می‌کند.

برای خرید سیسمونی نوزاد می‌توانید از سایت فروشگاه کارترزلند خرید کنید. این فروشگاه علاوه بر لباس‌های باکیفیت و قیمت مناسب دارای لوازمی است که در تزیین اتاق نوزادتان کاربرد زیادی خواهد داشت.

مطالب کاربردی برای مطالعه بیشتر مادرها

دیدگاهتان را بنویسید