کارترز اصل

کارترز اصل

در این مقاله قصد داریم توضیحاتی در مورد نحوه تشخیص لباس بچه کارترز اصل و تقلبی (ساخت ایران) ارائه دهیم.

با توجه به تلاطم قیمت ارز در کشور، عده ای مشغول به تولید در داخل کشور شدند که به خودی خود امریست پسندیده اما سوالی که پیش می آید این است که آیا تولید یک برند معروف و پرطرفدار خارجی کار صحیحی است؟

برند کارترز برندی است آمریکایی که تولیداتی در کشورهای چین و تایلند و کامبوج داشته و تولیداتشان به تمامی نقاط دنیا صادر شده است. بدین گونه که اگر به کشور کانادا هم سفر کرده و لباس بچه با برند کارترز را خریداری کرده باشید با کلمه ی Made in China (Thailand / Combodia ) روبرو شده اید. حال سوال این است که با توجه به این همه گستردگی و قیمت های متفاوت در بازار ایران چگونه تشخیص دهیم کدام لباس بچه کارترز اصلی و کدام کارترز ساخت ایران و اصطلاحاً تقلبی می باشد.

در ابتدا باید بگوییم یکی از این روش ها، تشخیص از لحاظ طرح محصول است که شاید برای افرادی که تاکنون برای دلبندشان لباس کارترز خریداری نکرده اند کار دشواری است اگرچه برای افرادی که در سال های قبل از این برند خرید کرده اند قابل تشخیص بوده اما باز هم نمی توان اطمینان کامل پیدا کرد. این نکته را هم به مشتریان عزیز فروشگاه کارترزلند یادآور می شویم که هیچگاه اتیکت کارترز یا حک شدن برند کارترز بر روی لباس نشان دهنده اصل بودن محصول نیست چون راحت ترین کار ممکن، ساخت اتیکت و حک آن بر روی لباس می باشد. پس اگر در فروشگاه متفرقه ای فروشنده با نشان دادن اتیکت کارترز بر روی لباس یا حک شدن کارترز بر روی لباس سعی بر اصل نشان دادن محصول را داشت کمی تامل کنید. لباس های کارترز ساخته شده در ایران دارای تفاوت هایی در طرح و رنگ پارچه با مدل اصلی موجود در ژورنال می باشند. نکته دیگری که باید یادآور شویم این است که صرفاً پارچه ضخیم، پارچه با کیفیتی نمی باشد و در بعضی از مدل های ساخت ایران، ممکن است شاهد ضخیم تر بودن پارچه باشید اما همانطور که گفته شد ضخامت دلیلی بر نشان دادن درصد نخ یا پنبه یا حتی پلاستیک داخل الیاف نمی باشد.

برای بهتر مشخص شدن این موضوع که محصول تقلبی چه ضرر و زیان هایی دارد مثال ملموس تری می زنیم. فرض کنید یک شرکت اقدام به ساخت گوشی هوشمندی با نام آیفون با برند اپل کرده است. باید گفت شرکتی که دست به تولید این محصول زده در اصل پشت برند اپل مخفی شده و شاید محصول تولید شده از لحاظ ظاهری تقریبا مشابه با مدل اصلی باشد و قیمتی هم که در بازار عرضه می شود از قیمت مدل اصلی کمتر باشد اما بدون شک از لحاظ کیفیت با مدل اصلی قابل مقایسه نبوده.

مهم تر از همه، این تولید کننده قصد فروش محصول خود حتی با بدنام کردن برند های دیگر را دارد زیرا هر خطایی در تولید خود انجام دهد به اسم برند مطرح نوشته شده و همین امر باعث می شود خریداران این برند به دلیل عدم کیفیت مدنظرشان، از برند مطرح روی برگردانند.

پس نکته بعدی که باید توجه داشت اختلاف قیمت است. فروشگاه کارترزلند با وجود نوسانات ارزی، سعی بر ارائه محصولات با حداقل سود ممکن را داشته تا مشتریان عزیز که علاقه مند به استفاده از برند با کیفیت و مطرح کارترز برای کودکانشان هستند قادر به تهیه محصول باشند و امیدواریم هرچه سریعتر اوضاع اقتصادی به شرایط عادی بازگشته و قیمت ها تعدیل شوند. با توجه به نکات گفته شده قیمت لباس بچه کارترز تقلبی به دلیل کیفیت پایین پارچه و دوخت نامناسب، از قیمت های موجود در فروشگاه کارترزلند پایین تر می باشند.

کارترز اصل

کارترز اصل

حال سوالی که در ذهن بعضی از دوستان و همراهان همیشگی ما نقش می بندد این است که چرا بعضی از فروشگاه ها که تنها مدل های محدودی از این برند را ارائه می دهند ممکن است بعضی از محصولات را با قیمت کمتری عرضه کنند؟

در پاسخ به این دوستان اولین نکته ای که باید گفت این است که اتفاقا فروشگاه مذکور سود بیشتری نسبت به ما از فروش محصول مورد نظرتان به دست آورده است! دلیل این امر آن است که فروشگاه کارترزلند تقریبا هر ماه محصولاتش را شارژ مجدد کرده و مدل های جدید هم اضافه می کند که این نشان دهنده خرید ماهیانه این فروشگاه از کشور چین و تایلند و کامبوج می باشد. و با توجه به این موضوع که قیمت لباس بچه کارترز بر اساس دلار تعیین می شود، تلاطم ارزی موجود یقینا بر روی قیمت تمام شده محصول تاثیر گذاشته و مسلما فروشگاه کارترزلند مدل های موجود را با قیمتی به مراتب بالاتر تهیه کرده است.

البته نکته قابل توجه تنوعی است که در فروشگاه کارترزلند وجود دارد و نمونه آن در فروشگاه دیگری نمی باشد. فروشگاه های ذکر شده در سوال بالاممکن است خرید کمی را چندین ماه پیش انجام داده که یقینا به مراتب با قیمت خیلی پایینتری این امر صورت گرفته و در حال حاضر با سود خیلی بیشتری محصولات کمی که باقی مانده را به فروش می رسانند.

فروشگاه کارترزلند که اولین و بزرگترین مرجع لباس بچه کارترز در ایران است برای تمامی محصولات ضمانت تعویض همیشگی(حتی چندین ماه بعد از فروش!) و هفت روز ضمانت بازگشت کالا را داشته که همین امر یکی دیگر از دلایل عرضه کارترز اصل در این فروشگاه می باشد.

حال با توجه به موارد ذکر شده شما عزیزان اطلاعاتی در مورد تشخیص محصول اصلی از تقلبی دارید، با این حال بهترین راه برای تشخیص محصولات اصل از تقلبی مشاهده محصولات اصل با تنوع بالاست که فروشگاه کارترزلند چنین امکانی را برای شما فراهم کرده تا با بازدید از فروشگاه، تقریبا تمامی محصولات کارترز اصلی را مشاهده فرمایید و در صورت نیاز با توضیحات بیشتری که فروشنده های مجموعه در اختیار شما عزیزان بازگو می کنند تمامی سوالاتتان رفع گردد و سپس با اطمینان خاطر خرید خود را انجام دهید.

برای جمع بندی این مقاله باید بگوییم که در خرید محصولات کارترز اصل به نکات زیر حتما توجه داشته باشید :

  1. خرید از فروشگاه های معتبر
  2. اتیکت و درج برند بر روی لباس نشان دهنده اصل بودن برند کارترز نیست. (عدم اطمینان از اصل بودن محصول با وجود اتیکت و درج برند بر روی لباس)
  3. جنس محصول
  4. طرح محصول
  5. درخواست ضمانت بابت خرید محصول از فروشگاه
  6. در صورت امکان، مشاهده محصولات کارترز اصل و دیدن تفاوت های آن با مدل های مشابه تقلبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *